Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169063 (208 за 24 години)

Життя – це час, а час – це гроші.

| 15 коментарів

Життя – це час, а час – це гроші. Логічний ланцюжок думок? Звісно що так. В кінематографії він реалізовувався уже не раз. Але «час» починав цінуватися через якусь хворобу, або був винагородою від потойбічних сил за душу чи щось у тому дусі.  Проте схема «життя – час, час – гроші», на моїй пам’яті, такої прямолінійної реалізації ще немала в кіноматографії.

З перших кадрів відразу згадалися два фільми «Еквілібріум» (2002) Курта Уімера та «Острів» (2005) Майкла Бея. Враження від двох останніх залишились приємними, тому і очікування від «Часу» піднялись на рівень.

Сценарій, ідея, режисура – 9

Сценаристом та режисером фільму виступив Ендрю Ніккол. З огляду на його біогрфію можна сміливо провести паралель із дебютною роботою «Гаттака» (1997) – майбутнє, поділ людей на «касти», боротьба за справедливість. Задум фільму без сумніву унікальний та інтригуючий. Звичайно це буде дуже суб’єктивна думка, але як сценарист Нікол є більш цікавий за режисера.

Акторський склад та гра акторів – 6

Я прихильник того, що кожен має займатися тим, що приносить задоволення і те що вдається найкраще. Лише тоді творяться шедеври. Звісно це не перша роль Джастіна Тімберлейка в кіно, але хочеться зробити висновок, що хороший тембр голосу – це супер, але це лише частина акторського таланту. Трохи краще показала себе його напарниця Аманда Сайфред. Зате Кіліан Мерфі чудово передав принципового та врівноваженого вартового часу Раймонда – респект. Між іншим головні актори уже мали досвід співпраці у фільмі Ніка Касевича «Альфа Дог» (2006) – Тімберлейк, Сайфред, Уайлд, Картайзер.

Костюми, декорації, спец ефекти, музика, трюки, графіка – 5

Не можу сказати що фільм чимось вразив у даній категорії. Музика – посередня. Візуально атмосфера майбутнього передана теж так-сяк, без жодних наворотів окрім циферблата на руці. Слабко віриться, що технічний прогрес за енну кількість років фактично не зміниться. Запам’ятався хіба ще вигляд автомобілів вартових часу – нічого особливого, але чорний матовий дизайн і скромні блималки. В принципі 40 млн. долярів в наш час для такого задуму скупувато.

Загальна оцінка фільму – 7

Звичайно це буде дуже суб’єктивна думка, але як на мене – Ніккол-сценарист є більш цікавий за Ніккол-режисера. Підводячи риску хочеться також сказати, що даний фільм це – становлення і перший подвиг Робін Гуда з майбутнього. Оцінка фільму – 7 із 10 завдяки задуму та ідеї – це стопудова родзинка фантастичного трилеру «Час».

Василь МАРТЮК,
“КіноМлин”

15 коментарів

 1. В принципі згоден, окрім “Костюми, декорації, спец ефекти, музика, трюки, графіка – 5”. Такому фільму особливі спецефекти не потрібні, мене в фільмі цікавить сама ідея, те, що він несе в собі, а не намальовані за 100 мільйонів долярів на компі роботи і нескінченні перестрілки із застосуванням усіх можливих і неможливих спецефектів. Тому, на мою думку, з ефектами тут усе гаразд, їх тут якраз стільки, скільки й потрібно. А загалом, фільм беззаперечно вартий перегляду.

 2. Щось ті автомобілі вартових сильно нагадують Dodge Challenger 1970
  [URL=http://fastpic.ru/][IMG]http://i27.fastpic.ru/big/2011/1215/8d/a2236eefc96f7af6fe2ba4c319e3bc8d.jpg[/IMG][/URL]
  [URL=http://fastpic.ru/][IMG]http://i27.fastpic.ru/big/2011/1215/ca/a64421c79df5fae233bb15bfbfc73cca.jpg[/IMG][/URL]
  [URL=http://fastpic.ru/][IMG]http://i27.fastpic.ru/big/2011/1215/4a/44682666f12f099589df4901f563764a.jpg[/IMG][/URL]
  [URL=http://fastpic.ru/][IMG]http://i27.fastpic.ru/big/2011/1215/0d/f2509b4f0b2258a81e04e67295b2090d.jpg[/IMG][/URL]

 3. Мені фільм сподобався! Як актор, Джастін Тімберлейк, мені дуже подобаеться! У нього дуже добре виходить грати! Згадаємо “Секс по дружбі”, “Соціальна мережа” і т.д.
  Аманда Сейфрид – також чудова акторка!
  Звичайно таких фільм на Оскар не тягне, але для задоволення можна переглянути ще раз!

 4. Треба відокремити “Сценарій” від “Задуму/Ідеї”, оскільки оцінка для сценарію занадто висока. Звісно ж задум дуже цікавий і неповторний, але я очікував від сюжетної лінії значно більше. Якщо буде чесним, я очікував другого “Початку”, але тут не було вказано, яким чином годинники потрапляють всередину людини, тощо. Фільм не має ані початку, ані кінця. Кінець до того ж справді паскудний.

 5. Дивно, я думав, що для таких речей вже є “Кінострічка”.

 6. яких речей?
  спілкуватися на одні ж теми можна і там, і тут

 7. Аманда Сайфред? Перший раз побачив її гру і таки сподобалось, може звичайно зачепила також її зовнішність(начебто нічого і водночас щось таки є), але як по іншому?
  Також паралель провів між кінострічкою “Острів”, тепер цікаво подивитись “Еквілібріум”

 8. Сценарій якраз посередній, на мою думку. Спочатку вражає і захоплює, а згодом перетворюється на набір штампів і посередній детективчик.

 9. Мені фільм сподобався. Але я не згоден з оцінками, за сюжет я б поставив 7 білів…

 10. Рецензії це є рецензії )
  Хтось згідний на 100%, а хтось ледь на 10%…

  Але фільм однозначно вартий уваги.

 11. Всім привіт.
  Хочу вашій увазі запропонувати приєднатися до нової гри, якій всього лише 3 місяці….
  Називається вона E-sim. Можливо з вас хтось вже її грає, можливо чув, бачив…
  На даний момент нас лише 150-160 громадян сімУкраїни (всього активне населення сімСвіту становить близько 10тис).Зараз нам потрібно притік живих гравців, майбутніх військових, політиків, бізнесменів, журналістів.
  Лінк на реферальну силку :http://e-sim.org/lan.22190/
  Зареєструвавшись за моєю реферальною силкою ви отримаєте додаткові бонуси.
  Тут поки неможливо купити ігрову валюту(такої кнопки навіть не існує), сайт ніби заробляє гроші з реклами, досить хороша ігрова механіка, легка прокачка нових гравців, і багато іншого…

 12. фільм – посередній. якщо хтось не подивиться – нічого не втратить. гра акторів? ніби і є, а нібиі все якось штучно і театрально.
  сама ідея цікава, але її втілення в фільмі мені не дуже сподобалась.

 13. Фільм торкається дуже актуальної теми. Якщо зацікавилися питанням цінності часу, раджу прочитати статтю у психологічному журналі “Експеримент” http://experyment.com.ua/chas-yakij-vi-mayete-tse-groshi-yakih-vi-ne-mayete/

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.