Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171212 (159 за 24 години)

Перевір мову свого браузера!

| 40 коментарів

Відвідуючи сайти в Інтернеті, браузер передає на сайт інформацію про Ваші уподобання, а саме якою мовою Вам зручніше читати текст, і часто сервер генерує інформацію тією мовою, яку Ваш браузер запросив. Водночас багато україномовних учасників Інтернет спільноти мають невірні налаштування мовних параметрів, зокрема дуже часто стоїть російська мова. Через те збирається відповідна статистика користувачів Інтернету, з якої складається враження, що україномовних читачів не так багато, і начебто всі вони розуміють російською. Внаслідок цього, власники сайтів не поспішають перекладати вебсторінки нашою рідною українською мовою, яка з плином часу все більше витісняється і потребує захисту. Отже,  переходимо за посиланням,  уважненько читаємо,  і налаштовуємо все правильненко :)

http://ridna.com/mova.php

40 коментарів

 1. Було б добре, якби на головній була постійна кнопка для перевірки мови браузера. Тоді б і постійні відвідувачі могли б нею скористатися, і нові гуртомівці також.

  • Ще краще, якщо би перевіряло з якої країни заходиш і яка мова стоїть в браузері, якщо ти з України а мова не українська – не впускати..

  • Валентино, адмін у курсі, думаю, реалізувати зможе, якщо не забуде.)

 2. перевірити не достатньо, потрібно ще пояснити як цю мову змінити …. це не завжди так просто

  • Там є посилання http://www.w3.org/International/questions/qa-lang-priorities.uk.php?changelang=uk#answer і все зрозуміло пояснено для будь-якого браузера, або для найбільш популярних, це точно.
   Firefox.
   Opera.
   Google Chrome.
   Internet Explorer.
   Safari.

   • Бажано, щоб інструкція як це зробити з’являлася одразу з повідомленням, що вас не пустимо поки не виправите.. :D

   • От гівнюки, маскальської ані не панімают, а англійську розуміють. Якщо такі розумні зробіть переклад на українську мову. В мене наприклад не вдалося на Chrome зробити налагодження, щоб сайт сприймав українські налаштування.

 3. Ще один крок для вдосконалення налаштувань мого профілю в браузері))

 4. Одне питання (для повного розуміння статті з поясненнями). А якщо налаштувати вручну (Firefox) в about:config uk-ua, uk
  це буде що, перевага українським україномовним, або будь-яким україномовним?

  • Можливо тут є відповідь на ваше питання – http://www.w3.org/International/questions/qa-lang-priorities.uk.php?changelang=uk#answer

  • шановні, в мене таке враження, що ви зміст статті так і не вловили. Суть в чому: якщо на сайті є 3 мови: англійська, українська, російська, то браузер із запропонованими на сайті налаштуваннями буде завантажувати спочатку українську версію сайту. Користувач при бажанні увімкне іншу версію. Але якщо на сайті взагалі одна мова – українська, то це налаштування не працює.

 5. В хромі – українська, в фоксі – англійська)

 6. Гм, якщо віндоуз встановлений український, то бравзери автоматично встановлюються українською; або англійською, якщо для них немає укр.локалізації. Все одно, дякую за статтю і посилання.

 7. Дякую дуже допомогло – я навіть і не знав, що мовні уподобання в браузері впливають на “українство” в інтернеті.

 8. Скільки ж років я бруднив репутацію нашої мови! Виправився:)

 9. Я користуюсь Maxthon3, чи підкажите як у ньому можна змінити мовне вподобання?

  • У мене теж є встановлений Maxthon3, щойно все перевірив. Взагалі у мене всі програми з україномовним (або ж за відсутності такого англомовним) інтерфейсом. Конкретно стосовно Максторна, то якщо він у Вас не українською мовою, натискаєте на смайлик в квадраті у верхньому лівому куті екрану, вирине меню, в ньому наводите курсор на Languages і обираєте Українська (uk-ua). Також можете додати перевірку українського правопису: 1.) знову ж таки натискаєте на смайл; 2.) знаходите пункт Налаштування; 3.) знаходите пункт Розширені; 4.) Перевірка орфографії; 5.) Отримати більше; 6.) перекидає на сторінку форуму, там є Ukrainian Український; 7.) завантажуєте; 8.) клацаєте на завантажений файл; 9.) перезавантажуєте веб-переглядач.

   Сподіваюся, що все зрозуміло.

   • Мова браузера “українська” і перевірка правопису також, а от вподобання, за результатами перевірки(http://validator.w3.org/i18n-checker/), “російска”(Accept-Language: ru-RU), нажаль.
    Якщо хтось знає це виправити у Макстоні, буду вдячний

 10. Дуже корисна ініціатива Гуртому. Якщо чесно мене завжди бісило і бісить, що більшість(переважна більшість) сайтів в Україні зроблені російською мовою. Особливо інтернет магазини. Для них є нормою робити сайт російською мовою, без будь-якої альтернативи, тому часом здається що ми живемо не в Україні. а в Росії. І для них це є нормою.
  Сподіваюсь влада зміниться і українська мова як основна буде обов’язковою для всіх інформаційних носіїв

 11. Чудово… а то я думаю, чому мені пацюча мова вилазить… а тепер все ОК… Дякую! :))

 12. Здається самі ініціатори даної акції не користуються рідною мовою браузера, оскільки перйшов на дане посилання і виявив:-
  Opera. У Windows ви можете змінити ваші мовні уподобання перейшовши по Menu (Меню) > Settings (Настройки) > Preferences (Загальні настройки) > General (Основні) > Language (Мова) > Details (button) (кнопка Настройки).

  Хто насправді користується Оперою, то такого слова як “настройки” не має, а є “налаштування”. Тому перш ніж щось демонструвати перевірте себе, ане перекладайте з російської!

 13. У Лавриновича купили “російськомовних” комп’ютерів на 30 мільйонів
  Міністерство юстиції України 4 вересня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «ВалТек» на придбання персональних комп’ютерів на суму 30,45 млн грн. Про це повідомляють “Наші гроші” з посиланням “Вісник державних закупівель”. http://tyzhden.ua/News/61764

  В конкурсній документації також зазначено: «Стосовно мови інтерфейсу операційної системи ми підтверджуємо, що нам потрібна операційна система з інтерфейсом російською мовою, тому що сьогодні 100% комп’ютерів міністерства мають російськомовний інтерфейс та використання іншого викличе можливі труднощі у користувачів».

  • Можу підтвердити, що в міністерствах все російською – бачив на власні очі. Навіть назви багатьох документів російською, хоча самі вони українською.

 14. Є налаштування для Maxthon 3!
  “Налаштування” – “Розширені” – “Змінити рядок ідентифікації браузера”, змінити “(Windows NT 5.1)”на “(Windows NT 5.1; uk)”.
  Подробиці тут http://localize.org.ua./?q=node/301

  Я користуюся Win7. Після зміни інтерфейсу на український, треба було внести зміни і у вікні “Екран вітання та параметри облікового запису нового користувача”(file:///C:/Users/%D0%9A%D0%9A%D0%92/Desktop/2.jpg), яке знаходиться у розділі “Мова та регіональні стандарти”, вкладка “Розширений” кнопка “Копіювати параметри” (file:///C:/Users/%D0%9A%D0%9A%D0%92/Desktop/1.jpg)
  Дякую.

 15. дуже корисний пост!!! поширюємо!

 16. ОНОВЛЕНО!
  Win7. Після зміни інтерфейсу на український, треба було внести зміни і у вікні “Екран вітання та параметри облікового запису нового користувача” http://fotky.com.ua/pfiles/529… ,яке знаходиться у розділі “Мова та регіональні стандарти”, вкладка “Розширений” кнопка “Копіювати параметри” http://fotky.com.ua/pfiles/529

 17. Pingback: Завдяки українцям російська мова стала другою за популярністю в інтернеті | Гуртом - сайт підтримки всього українського!

 18. Часто налагоджую інтернет у людей – завжди намагаюсь встановити мову браузера на українську.

 19. вибачте а як можна на хромі поміняти мову

  • Справа зверху є три горизонтальні риски – клацаєте на них. Обираєте налаштування ( четверте знизу). В відкритому меню внизу (розділ налаштування) обираєте показати розширені налаштування. Там знаходите мови і кляцаєте на “налаштування мови та способів виведення. Якщо української немає, то кляцаєте на кнопку “додати” і там знаходите українську.
   Мови перетягуєте та розташовуєте відповідно до уподобань.

  • Ось тут є гарне відео, як це зробити: https://www.youtube.com/watch?v=XZQPz0GOv2o

  • Краще змініть мову Windows. Тоді всі програми включно з хромом змінять мову

 20. Встановив на свій сайт, та, на жаль, довелося зняти код, так як він не підтримує https. Шкода

 21. Хоча ні, все ок, проблема з httsp вирішується обрізання коду до відносного.
  Приклад, було:
  Стало:

 22. В мене сайт повністю українською і для українців, а статистика по мовам просто жах)
  http://prntscr.com/m9qfgr

 23. Код на свій сайт https сайт все таки можна встановити. Для цього зробіть посилання з абсолютного на відносне (два рази, для самого посилання і для картинки). Ось так //ridna.com/btmova.php?a=3

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.