Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171210 (157 за 24 години)

Фільми про УПА

| 22 коментарі

Листівка УПА

Велика збірка художніх та документальних фільмів про УПА.

Рівно 70 років тому була заснована всім добре відома Українська повстанська армія. Добровільна організація, яка мала перед собою єдину мету: визволити нашу рідну землю від іноземних загарбників. В цей час в розпалі була Друга світова війна, і якраз цим хотіли скористатися повстанці. Але навіть тоді, коли не вдалося використати будь-яку з військових сторін для звільнення України, бійці УПА сміливо і без жодного страху вирішили протистояти обидвом найпотужнішим тоталітарним системам, які будь-коли існували: радянській і нацистській. Після війни намагання партизанів продовжувалися, але й надалі безуспішно. Попри невдачі, УПА змусила повірити весь світ у велике бажання українського народу відстоювати власні громадянські права. Тож вшануймо наших героїв! 

Художні фільми про УПА

Нескорений / Undefeated (2000)

Нескорений / Undefeated (2000) - художній фільм про УПА

Жанр: драма, історичний
Країна: Україна
Режисер: Олесь Янчук
Актори: Григорій Гладій, Вікторія Малекторович, Сергій Романюк, Валерій Галицький

Сюжет:
1950 рік. Вже давно закінчилася Друга Світова війна, а на теренах Західної України, в Карпатах ще продовжували збройну боротьбу знесилені, знекровлені, але нескорені духом збройні частини та невеликі боївки Української Повстанської Армії, ще зовсім недавно могутньої, добре організованої та вишколеної, яка змушена була вести нерівну боротьбу на два фронти: спочатку проти німецьких окупантів, а потім – проти більшовицької навали. На чолі Армії стояв видатний Командир: легендарний генерал-хорунжий Роман Шухевич – Тарас Чупринка, долю якого і покладено до основи фільму.

Завантажити з Толоки

Білий птах з чорною ознакою (1970)

Білий птах з чорною ознакою (1970) - художній фільм про УПА

Жанр: драма
Країна: Україна
Кіностудія / кінокомпанія: Національна кіностудія художніх фільмів ім. О. Довженка
Режисер: Юрій Іллєнко
Актори: Іван Миколайчук, Богдан Ступка, Лариса Кадочнікова, Юрій Миколайчук, Наталя Наум та ін..

Сюжет:
У центрі розповіді – бідна й багатодітна родина. Розійшлися шляхи синів Леся Звонаря: старший іде до Червоної Армії, середній – в ліс, до УПА, молодший – залишається осторонь. Але не раз зустрінуться вони і не раз перетнуться їхні долі – і в коханні, і в горах зі зброєю в руках. Події фільму відбуваються у 1937-1947 роках.

Завантажити з Толоки

Останній бункер (1991)

Останній бункер (1991) - художній фільм про УПА

Жанр: драма
Країна: Україна
Режисер: Вадим Іллєнко
Грають: Віктор Соловйов, Галина Сулима, Олексій Богданович, Олег Штефанко, Олена Іллєнко, Борис Молодан, Анатолій Пашнін

Сюжет: Хоча він вважається екранізацією повісті російського письменника-дисидента Леоніда Бородіна “Перед судом”, його сюжет помітно відрізняється, і треба сказати, відрізняється не на гірше – це мабуть один з тих рідкісних випадків, коли кіно перевершує книжку. У центрі уваги НКВС-івське кубло, в якому панують цікаві відносини. Повстанці радше на другому плані, хоча постать їхнього командира дуже колоритна. НКВС-исти мають надзвичайно відповідальне завдання: викрити останній упівський бункер в районі. Не виконати його неможливо. Отже, за будь-яку ціну бункер треба знайти й знищити. Сюжет кіна майже детективний, з цікавою й драматичною кінцівкою. На окрему увагу заслуговують сцени, де спецзагін НКВС здійснює провокаційні каральні акції в одностроях УПА, а вже наступного дня той же загін демонструє жертви власного ж злочину, малюючи підпис: “Дело рук бандеровской банд?”. Нагадуємо, кіно зроблене ще в 1991 році…

Завантажити з Толоки

Вишневі ночі (1992)

Вишневі ночі (1992) - художній фільм про УПА

Жанр: драма, мелодрама
Країна: Україна

Кіностудія / кінокомпанія: національно-культурний виробничий центр (НКВЦ) “Рось”.
Режисер: Аркадій Мікульський
Актори: Інна Капінос, Володимир Шевельков, Костянтин Степанков, Леонід Дьячков, Михайло Голубович, Микола Олійник, Олена Оглобліна, Лідія Моргацова

Сюжет:
Події фільму розгортаються в останні роки Другої Світової війни в західноукраїнському містечку. Німці відійшли далеко на захід, й містом панували радянські війська, принісши братню мову, порядок і атмосферу напруженого очікування лиха. Життя провінційного міста, на перший погляд, мало розмірений та мирний плин, який переривався незрозумілими перестрілками на вулицях та несподіваними зникненнями колег по роботі. Але ця умовна тиша була всього-навсього прикриттям для підпільної діяльності армії нескорених, яка існувала поруч з радянською.

Завантажити з Толоки

Залізна сотня (2005)

Залізна сотня (2005) - художній фільм про УПА

Жанр: історичний, трагедія
Країна: Україна
Кіностудія / кінокомпанія: кіностудія ім.Олександра Довженка
Режисер: Олесь Янчук
Актори: Микола Боклан (Громенко),Олег Примагенов (Сова),Ігор Пісний (Чумак), Олексій Зубков (Павук),В’ячеслав Василюк (Когут),Дмитро Терещук (Міша),Катерина Кістень (Ксеня),Олеся Жураківська (Катруся),Тарас Постніков (Лагідний),Тарас Жирко (отець Кадило),Іван Гаврилюк (Рен), Ярослав Мука (лікар Шувар), Євген Нищук (Зорян),Олег Драч (Барць)

Сюжет:
Події кінофільму “Залізна сотня” відбуваються у 1944 – 1947 роках на території Західної України та Східної Польщі. Герої фільму, побудовано на реальних фактах – молоді українці, які свідомо прийшли до лав Української Повстанської Армії. В жорстоких тенетах війни, де життя і смерть завжди поруч, вони пройшли свій шлях до кінця і залишились незбореними і юними…

Завантажити з Толоки

Атентат – Осіннє вбивство у Мюнхені (1995)

Атентат - Осіннє вбивство у Мюнхені (1995) - художній фільм про УПА

Жанр: Драма
Країна: Україна
Кіностудія / кінокомпанія: Студія ”Олесь-фільм”, Український Конґресовий комітет Америки (УККА), за участі Національної кіностудії художніх фільмів ім.О.Довженка
Режисер: Олесь Янчук
Актори: Микола Боклан, Олесь Санін, Ярослав Мука, Юрій Одинокий, Орест Огородник, Валерій Легін, Марина Могилевська

Сюжет:
Фільм охоплює період від 1947 року, коли рейдові загони УПА з боями проривались за кордон, і до осени 1959-го, коли у Мюнхені від руки аґента КДБ загинув Степан Бандера. Вигнанці й біженці навіть у важких умовах еміґрантського життя об’єднувалися, вели просвітницьку, релігійну, громадську й політичну роботу.

Завантажити з Толоки

Страчені світанки (1995)

Страчені світанки (1995) - художній фільм про УПА

Жанр: драма, історичний
Країна: Україна
Кіностудія / кінокомпанія: ім. О. Довженко
Режисер: Григорій Кохан
Актори: Сергій Романюк, Георгій Морозюк, Анастасія Сердюк, Володимир Терещук, Ірина Мельник, Світлана Прус, Віктор Степаненко, Олександр Биструшкін, Олена Чинка, Наталія Наум, Маргарита Кошелєва

Сюжет:
Совєти прагнуть встановити свої порядки на знову окупованих ними землях Західної України. УПА – партизанська армія – ставить спротив їхній політиці. Заручником цієї війни “без правил” стає цивільне населення, а в першу чергу – родичі повстанців.

Завантажити з Толоки

Один у полі воїн (2003)

Один у полі воїн (2003) - художній фільм про УПА

Жанр: істория, бойовиик
Країна: Україна

Кіностудія / кінокомпанія: Захід Фільм за підтримкою к.студії ім. О.Довженко
Режисер: Генадій Вірста, Олег Мосійчук
Актори: Світлана Зубченко. Андрій Малінович. Володимир Талашко. Олена Іванова. Володимир Солодін. Олександр Папуша. Олег Мосійчук. Юрій Литвинов. Роман Іваницьки. Віталій Луговий. Наталія Вірст. Микола Бажанов

Сюжет:
У картині йдеться про події кінця ІІ світової війни в одному з прикарпатських сіл Західної України. Як особливо наголосили під час прем’єри стрічки її автори, сюжет фільму побудований на реальних фактах. У ньому немає жодного вигаданого героя, як і не вигадано жодної події. Ба більше, під час зйомок фільму творчу групу активно консультували кілька живих свідків тих далеких подій 1944 року.

За сюжетом стрічки, сержант вже Радянської Армії Роман Карпенюк (роль виконав молодий тернопільський актор Андрій Малінович) приїздить на три дні у відпустку в рідне село Потоки, де мешкає його кохана дівчина Аничка (у виконанні студентки Київського театрального інституту Світлани Зубенко). За кілька років до того Романа разом із батьками вислали на поселення до Сибіру, і лише тепер за свою бездоганну військову службу поневолювачам рідного краю він отримав можливість повернутися на малу батьківщину і зустрітися з коханою. Проте шлях героєві перепиняє уповноважений НКВС, провідник українських повстанців і ватажок озброєних мародерів, до рук якого потрапила Аничка. Тож навколо триденних пошуків нареченої Романом Карпенюком обертається весь подальший сюжет стрічки.

Завантажити з Толоки

Прощай, дівчино (1994)

Прощай, дівчино (1994) - художній фільм про УПА

Жанр: Історичний
Країна: Україна

Кіностудія / кінокомпанія: Укртелефільм
Режисер: Мирослав Джинджиристий

Сюжет:
Фільм присвячений борцям за волю України. У фільмі співають повстанські пісні, діляться своїми спогадами про УПА жителі Тернопільщини.

Завантажити з Толоки

Документальні фільми про УПА

Між Гітлером і Сталіном: Україна в Другій світовій війні (2005)

Між Гітлером і Сталіном: Україна в Другій світовій війні (2005) - документальний фільм про УПА

Жанр: документальний, військовий, історичний
Країна: Канада
Режисер: Святослав Новицький

Сюжет:
Документальний фільм, присвячений пам’яті всіх, хто боровся за свободу України, а особливо – пам’яті десяти мільйонів українців, які загинули на війні, пам’яті незчисленних мільйонів жертв комуністичних репресій і двох із половиною мільйонів українців-остарбайтерів.

Завантажити з Толоки

ОУН – УПА війна на два фронти (2006)

ОУН - УПА війна на два фронти (2006) - документальний фільм про УПА

Жанр: документальний
Країна: Україна
Телеканал / кіностудія: ТОВ “Телестудія” Телеканал НТН
Режисер: Андрій Санченко

Сюжет:
Спеціальний репортаж телеканалу НТН на тему боротьби ОУН-УПА. Інформацію подано досить об’єктивно. Непоганий матеріал для попереднього ознайомлення з історією ОУН-УПА.

Завантажити з Толоки

УПА. Третя сила (2007)

УПА. Третя сила (2007) - документальний фільм про УПА

Жанр: документальний, історичний
Країна: Україна
Режисер: Сергій Братішко, Віталій Загоруйко
В ролях: історики, очевидці

Сюжет:
Жахливі наслідки діяльності Радянської влади на Україні, голодомори, репресії, терор на Східній Україні з 1920р. по 1941р., масові вбивства, катування, четвертування людей в тюрмах НКВД на Західній Україні з 1939р. по 1941р. та не менш миролюбна політика Гітлера, остаточно озлобили людей проти Німецького фашизму і Московського більшовизму.

Завантажити з Толоки

Вогонь і зброя (Розповідь про УПА на Закерзонні) (2009)

Вогонь і зброя (Розповідь про УПА на Закерзонні) (2009) - документальний фільм про УПА

Жанр: історичний, документальний
Країна: Канада
Телеканал / кіностудія: DocuFilm
Режисер: Мирослав Іванек
Актори: Ігор Матла, Юрій Спольський, Андрій Ротко, Богдан Назарович, Дарія Луців, Ярослав Крет, Микола Свинтух-Заверуха, Микола Кошик, Марійка Яцила, Богдан Головацький, Марія Водославська, Теодозій Буйняк, Мирослав Іваник, Ярослав Семчишин, Петро Кардаш, Христина Бідяк, Богдан Шевчик, Роман Пендзей, Галина Винник, Олег Романишин

Сюжет:
Міжвоєнний період позначився для українців Закерзоння стрімким розвитком культурного життя, а тому національно-визвольна боротьба та поява УПА стали вимогою часу, як єдиної військової сили, яка стала на оборону українського населення у боротьбі з польським націоналістичним підпіллям, німецькою, а згодом радянською агресією та окупацією.

Завантажити з Толоки

Служба Безпеки ОУН. “Зачинені двері” (2012)

Служба Безпеки ОУН. "Зачинені двері" (2012) - документальний фільм про УПА

Жанр: історичний, документальний
Країна: Україна
Режисер: Віталій Загоруйко

Сюжет:
Службу безпеки ОУН створили у 1940 році для протидії НКВД та гестапо, охорони членів ОУН, для розвідки, контррозвідки, розслідування кримінальних злочинів, скоєних членами ОУН. З відновленням української держави СБ мала стати національною службою безпеки. Автономна у своїй діяльності СБ залишила мало інформації про себе, зате багато чуток, пліток, стараннями простих людей та радянського пропагандистського апарату перетворених на жахливі та таємничі історії. Більшість документів, що свідчили б про її діяльність, безслідно зникли в архівах КГБ СРСР. Інші були знищені самими співробітниками СБ у останні хвилини життя. Так зобов’язувала інструкція…

Завантажити з Толоки

Невідома Україна – частина 2 (2008)

Невідома Україна - частина 2 (2008) - документальний фільм про УПА

Жанр: документальний, історичний, навчальний
Країна: Україна

Диски містять:
Війна — український рахунок (2002, 9 серій)
Війна без переможців (2006)
У рамках долі — Історія 1-ї української дивізії УНА 1943—1945 (2005)
Спецрепортаж ОУН-УПА: війна на дві фронти (2006)
Ціна перемоги (2007-2008, 5 серій)
Розстріляне відродження – Україна, 1921-1934 (2005, 3 серії)

Завантажити з Толоки

Собор на крові. Єдина держава – спільна історія (2006)

Собор на крові. Єдина держава - спільна історія (2006) - документальний фільм про УПА

Жанр: документальний, історичний
Країна: Україна
Кіностудія / кінокомпанія: «Телекон», Телеканал «1+1»
Режисер: Ігор Кобрин

Сюжет:
Серіал «Собор на крові» можливо вперше всебічно і неупереджено розповість глядачеві про боротьбу народу за соборність і самостійність своєї Батьківщини у період з 1919 по 1949 рік. Ця боротьба розглядається у серіалі як частина загальноєвропейської історії. Адже Коновалець і Мельник, Бандера і Шептицький, Боровець і Шухевич жили і діяли в складній ситуації грандіозного геополітичного конфлікту гітлерівського рейху, сталінської імперії та західних демократій. Такий підхід дозволяє зрозуміти і осмислити підгрунтя подій і вчинків у загальнолюдському розумінні, а не з тієї чи іншої зашореної традиційними стереотипами точки зору.

Завантажити з Толоки

Спогади стрільця УПА Івана Терлецького-“Вовка” (2011)

Спогади стрільця УПА Івана Терлецького-"Вовка" (2011) - документальний фільм про УПА

Жанр: біографічний, історичний, документальний
Країна: Україна
Кіностудія / кінокомпанія: Благодійна ініціатива “Героїка”
Режисер: Павло Подобєд

Сюжет:
Спогади ветерана УПА Івана Терлецького про роки боротьби за незалежність України. Події розвиваються на території ВО №5 “Маківка” (Львівська область). Терлецький Іван Миколайович народився 27 лютого 1923 року у с. Лібухова (до 2008 р. – Максимівка) Старосамбірського повіту на Львівщині. В УПА з 1944 року. Заарештований органами НКВС у 1946 році. Десять років відбував покарання у радянських концтаборах. Жив на засланні. У 1970-х повернувся в Україну. Оселився у передмісті Херсона. Член Братства ОУН-УПА.

Завантажити з Толоки

Спогади стрільця УПА Степана Бабія-“Голуба” (2011)

Спогади стрільця УПА Степана Бабія-"Голуба" (2011) - документальний фільм про УПА

Жанр: історичний, біографічний, документальний
Країна: Україна
Кіностудія / кінокомпанія: Благодійна ініціатива “Героїка”
Режисер: Павло Подобєд

Сюжет:
Спогади стрільця УПА Степана Бабія-“Голуба”. У спогадах йдеться про окупацію Західної України радянськими військами, Вермахтом та прихід “других совєтів”. Бабій оповідає про вбивство офіцера Вермахту, доручене йому Організацією Українських Націоналістів (революційною). Події розгортаються на території ВО “Говерля”.

Завантажити з Толоки

Спогад про УПА (1993)

Спогад про УПА (1993) - документальний фільм про УПА

Жанр: документальний, історичний
Країна: Україна

Телеканал / кіностудія: Укртелефільм
Режисер: Леонід Мужук, Мирослав Джинджиристий

Сюжет:
Двосерійний документальний фільм, що розповідає про діяльність УПА, війни, що вело НКВС проти УПА.
Консультанти: Доктори та кандидати історичних наук: Іван Білас, Юрій Шаповал, Григорій Дем’ян, Михайло Ханас
Фільм перший: Проводжала мати сина…
Фільм другий: Розрита могила…

Завантажити з Толоки

Воля або смерть! (2006)

Воля або смерть! (2006) - документальний фільм про УПА

Жанр: документальний
Країна: Україна

Режисер: Наталка Фіцич, Сергій Цимбал

Сюжет:
Вони є, але їх немає. Вони існують фізично. Але вони відсутні – як явище в державі, за створення якої вони віддавали свої життя. Побачивши їх – старих і часто вже дуже немічних, чиновники та політики сором’язливо ховають очі. Їх бояться, ними захоплюються, про них ходять легенди, лише частина з яких – правда. Але їх стає все менше – тих, кого мали би вшановувати як героїв на усіх державних заходах. Їх БУДУТЬ вшановувати, але, як завжди це буває, – лише тоді, коли говоритимуть про них у минулому часі.

У фільмі “Воля або смерть” із документального циклу “Відкрита зона” зібрані три драматичні історії вояків Української повстанської армії: зв’язкової головного командира УПА Романа Шухевича, яка розповідає про те, як насправді була налагоджена робота в лавах УПА, двох братів-упівців, один із яких досі береже довірену йому під час війни таємницю, та романтична історія кохання вояка УПА і сільської вчительки, яка переховувала свого коханого 40 років.

Завантажити з Толоки

 

Головне зображення з теми Листівки УПА [JPG]

22 коментарі

 1. Про День Українського козацтва забули

 2. ВІТАЮ УСІХ! ІЗ ДНЕМ СТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОВСТАНСЬКОЇ АРМІЇ!!!! СЛАВА ГЕРОЯМ!

 3. Всіх українців з святами вітаю!

 4. Вітаю всіх українців! І висловлюю незміриму вдячність і пошану учасникам УПА.

 5. Вітаю усіх із святом!

 6. Слава Україні! Дякую за хорошу збірку фільмів!

 7. Вітаю всіх з днем українського козацтва, з днем укрїнської постанчої армії!!!!

  Обовязково всі фільми передивлюсь і збережу, бо може їх не стати….

 8. Дякую за таку чудову збірку! Обов’язково передивлюся. Всіх зі святом! Слава Україні!

 9. Дякую за гарну збірку!

 10. Збірка вийшла чудова! Дякую теж!

 11. Партизанськими дорогами з командиром “Залізняком” / Гнаткевич Ігор (упор., вступне слово) – http://ruthenia.info/cgi-bin/a.pl?c_=res

 12. Слава Україні!
  Щиро дякую за збірку.

  • Н А С Т А Н О В А П О В С Т А Н Ц Я

   ”Хто визволиться сам – буде вільним,
   Хто кого визволить – у неволю візьме!“
   (Леся Українка – донька першої націоналістки)

   Згадай же, друже, як бувало: нас всьому поляк научав
   Та як від “можа” і до “можа” собі державу будував.
   Згадай же, брате, як то було: москаль нам “волю” здобував
   І по-слов’янськи та по-братськи усім ділитися казав.
   І так вділили та навчили, що вже останнє віддавав,
   Та не господар в Своїй хаті – тихенько, мовчки помирав. . .
   Татари, шведи та мадяри, австрійці, турки. . . хто бажав
   Незваним гостем почергово в Твоєму домі панував.
   Фашисти, знову комуністи. . . хоч волю Ти часами знав,
   А окупант твою криївку на все життя запам’ятав.
   Та знов “брати” нас визволяли, й до світлої вели мети,
   Бовванів всюди прославляли, і руйнували нам церкви.
   Ось так би, хтозна, доки було, і Ти б рабом ще досі був,
   Коли б, одначе, не збагнув, що на чужих Ти спину гнув.
   Тож пам’ятай гіркі уроки та все, що було, не забудь,
   Щоб більш минуле не вернулось, і в добрий час, в щасливу путь! 28-09-1992

   Г ідно любили рідну землю,
   Е гіду Бога берегли,
   Р абами бути не зуміли
   О божнювань не прийняли –
   Я нгол осанну проспіває
   М ужності Вашій навіки!

   О двічно вільно прагнуть жити
   У Батьківщині кожен й всі –
   Н ароду й Господу служити

   У ріднім краю залюбки.
   П равду утверджують герої,
   А раб лиш нидіє в брехні!

   Олег Макар – ліценціат моральної теології
   oleg_makar_teolog@ukr.net

 13. ОУН УПА герої

 14. а є література чи фільми про діяльність ОУН на східній Україні?

 15. Я уже посмотрел этот фильм на нормальном сайте, просто супер, не зря его так долго ждал!
  Кто ещё не видел, смотрим здесь, ребята – HD17.RU

 16. Звичайно є, починайте з трилогіі “Холодний Яр”, ” Чорний Ворон”,”Маруся”.

 17. Вітаю всіх з Днем Незалежності.

 18. а фільм бандерівці забули

 19. Слава Україні! Героям Слава!
  Слава Нації! Смерть ворогам!

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.