Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171214 (161 за 24 години)

Найкращі фільми про боротьбу за свободу – оновлено

| 32 коментарі

films about freedom

Пропонуємо вашій увазі 29 фільмів про боротьбу за свободу – за власну, чи у ширшому значенні цього слова.

ТойХтоПройшовКрізьВогонь / Firecrosser (2011)

постер ТойХтоПройшовКрізьВогонь / Firecrosser (2011)

Жанр: драма, історичний, біографічний, війна
Країна: Україна

Кіностудія / кінокомпанія: Інсайтмедіа продюсерський центр, Міністерство культури України, Державне агенство України з питань кіно
Режисер: Михайло Іллєнко

Сюжет:
Історія, що не могла відбутися ні з ким, ніколи, ні за яких обставин, але відбулася і має документальне підтвердження. Герой СРСР – Вождь індіанського племені. Солдат, якого зреклося королівство, має право вибрати собі іншого короля. Історія солдата, який сам став Королем. Іван Даценко – ТойХтоПройшовКрізьВогонь.

Купити з офіційного сайту
Завантажити з Толоки

Нескорений / Undefeated (2000)

постер Нескорений / Undefeated (2000)

Жанр: драма, історичний
Країна: Україна

Режисер: Олесь Янчук
Актори: Григорій Гладій, Вікторія Малекторович, Сергій Романюк, Валерій Галицький

Сюжет:
1950 рік. Вже давно закінчилася Друга Світова війна, а на теренах Західної України, в Карпатах ще продовжували збройну боротьбу знесилені, знекровлені, але нескорені духом збройні частини та невеликі боївки Української Повстанської Армії, ще зовсім недавно могутньої, добре організованої та вишколеної, яка змушена була вести нерівну боротьбу на два фронти: спочатку проти німецьких окупантів, а потім – проти більшовицької навали. На чолі Армії стояв видатний Командир: легендарний генерал-хорунжий Роман Шухевич – Тарас Чупринка, долю якого і покладено до основи фільму.

Купити
Завантажити з Толоки

Ґанді / Gandhi (1982)

Жанр: драма, біографічний, історичний
Країна: Великобританія, Індія

Кіностудія / кінокомпанія: International Film Investors, National Film Development Corporation of India (NFDC), Goldcrest Films International
Режисер: Річард Аттенборо
Актори: Бен Кінгслі, Кендіс Берген, Едвард Фокс, Джон Гілгуд, Тревор Ховард, Джон Міллз, Мартін Шин, Іен Чарлсон, Атол Фугарда, Гюнтер Марія Халмер

Сюжет:
Фільм оповідає про життя великого індійського правителя і вчителя людства Махатми Ґанді. Починаючи з його приїзду в південну Африку в 1893-му році і закінчуючи післявоєнною Індією – Ґанді завжди й скрізь проповідував тільки мирну боротьбу, мирну відповідь будь-якому насильству. І якщо спочатку це виглядало просто смішним для багатьох, то через півстоліття світ дізнався, що проста і одночасно велика людина привела свою країну до повної незалежності від англійських колонізаторів. Людина, яка самотужки змінила світ, вказавши мільйонам шлях. Багато разів я вже висловлювався про те, що насильство може породити тільки відповідне насильство. Однак, бачачи сцени побиття і навіть розстрілу мирних індійських демонстрацій англійцями в серці розгорається скажений вогонь. У Ґанді за спиною – п’ятитисячолітня духовна мудрість її народу, яку, як виявилося, не так-то просто здолати мушкетами і затоптати солдатськими чобітьми. У 1983-му році він виграв вісім Оскарів.

Завантажити з Толоки

Посланниця: Історія Жанни д’Арк / The Messenger: The Story of Joan of Arc (1999)

Жанр: Драма, історичний
Країна: США

Кіностудія / кінокомпанія: Columbia – Tristar
Режисер: Люк Бессон
Актори: Мілла Йовович, Дастін Хоффман, Фэй Данауэй, Джон Малкович, Чеки Каріо, Венсен Кассель

Сюжет:
Творець легендарного “Леона” і “П`ятого елемента”, сучасний режисер Люк Бессон відкриває таємниці самої загадкової жінки світової історії у своїй новій епічній сазі. У винятковій грі Мили Йовович, Джона Малковича й лауреатів премії “Оскар” Дастіна Хоффмана й Фэй Дануэй оживає величне й похмуре середньовіччя, час кривавих битв і фанатичних героїв. Реалістична й страхаюча постановка батальних сцен, що зворушує глибини візуальних образів. Хвилююча музика Эріка Серра переносять глядача в минуле, де звуки молитв заглушаються звуками мечів і безпросвітні ночі опромінюються полум`ям багать, що вбивають безневинних жертв…

Завантажити з Толоки

Хоробре серце / Braveheart (1995)

Жанр: драма, історичний
Країна: США

Кіностудія / кінокомпанія: 20th century Fox, Icon Entertainment International
Режисер: Мел Гібсон
Актори: Мел Гібсон, Софі Марсо, Патрік МакГуен, Кетрін МакКормак, Ангус Макфед’єн,Брендон Глісон, Девід О’Хара, Ієн Бенен, Шон Лоулор

Сюжет:
Дія фільму починається в 1280 році в Шотландії. Це історія легендарного національного героя Уїльяма Уолласа, що присвятив себе боротьбі з англійцями при королеві Едварді Довгоногому. Він рано втратив батька, загиблого від рук англійців, і його забрав до себе дядько Оргайл, який дав йому хорошу освіту в Європі. На батьківщину Уїльям повертається вже дорослою людиною, що мріє завести сім’ю і жити мирним життям. Але доля розпорядилася інакше. Його наречену убили англійці, і він почав свій хрестовий похід за свободу.

Завантажити з Толоки

Царство небесне / Kingdom of Heaven (2005)

Жанр: пригодницький, історичний, бойовик, драма
Країна: США, Велика Британія

Кіностудія / кінокомпанія: 20th Century Fox
Режисер: Рідлі Скотт
Актори: Орландо Блум, Едвард Нортон, Єва Грін, Джеремі Айронс, Ліам Нісон, Александр Сіддінг, Мартон Ксокас, Девід Тьюліс

Сюжет:
Події фільму відбуваються в середні віки у часи хрестових походів – період 200-літніх сутичок між Європою і Сходом. Коваль на імя Баліан втратив свою сім’ю та віру. Релігійні війни, що вирують у далекій Святій землі, видаються йому далекими і чужими. Але доля знаходить Баліана у вигляді лицаря хрестоносця Годфрі Д’Ібеліна, який на деякий час повертається додому у Францію, подалі від бойових дій на сході. Він виявляється батьком Баліана. Годфрі показує йому справжнє значення лицарства і бере з собою в подорож по континентах, до легендарного Священного міста. В Єрусалимі в цей час – в період між другим і третім Хрестовими походами – панує хиткий мир, завдяки зусиллям освіченого християнського короля Балдуїна IV, і військовій стриманості легендарного мусульманського лідера Саладіна.Серед пишнот та інтриг середньовічного Єрусалиму Баліан закохується, перетворюється на лідера, і в кінцевому рахунку, використовує всю свою мужність і майстерність, щоб захистити місто від ворогів.

Завантажити з Толоки

Життя інших / Das Leben der Anderen / The Lives of Others (2006)

the-lives-of-others

Жанр: драма, трилер
Країна: Німеччина

Кіностудія / кінокомпанія: Arte, Bayerischer Rundfunk (BR), Creado Film
Режисер: Флоріан Генкель фон Доннерсмарк (Florian Henckel von Donnersmarck)
Композитори: Стефан Муча (Stéphane Moucha) і Ґабріель Яред (Gabriel Yared)
Актори: Ульріх Мюге (Ulrich Mühe), Мартіна Ґедек (Martina Gedeck), Себастьян Кох (Sebastian Koch), Ульріх Тукур (Ulrich Tukur), Чарлі Гюбнер (Charly Hübner), Ганс-Уве Бауер (Hans-Uwe Bauer), Волкмар Кляйнерт (Volkmar Kleinert), Маnтіас Бреннер (Matthias Brenner) та інші.

Сюжет:
Східний Берлін. 1984 рік. Через п’ять років увесь світ спостерігатиме падіння Берлінської стіни. Агент “Штазі” Герд Візлер – висококласний фахівець, відданий соціалістичним ідеалам. Не довіряючи благонадійності театрального драматурга Георга Дреймана, він за наказом полковника Грубітца ставить на прослуховування квартиру Дреймана. Незабаром Візлер, що дістав доступ до чужого приватного життя, проникається симпатією до людини, за якою змушений стежити з ранку до ночі.

Завантажити з Толоки

“V” означає Вендетта / V for Vendetta (2005)

Жанр: Екшн, Драма, Фантастика
Країна: Німеччина, США, Великобританія

Кіностудія / кінокомпанія: Warner Bros.
Режисер: Джеймс МакТейг
Сценарій: Енді Вачовські, Ларрі Вачовські
Актори: Наталі Портман, Хьюго Уівінг, Стівен Фрай, Стівен Рі, Джон Херт та інші

Сюжет:
Дія фільму розгортається в тоталітарній Британії на тлі футуристичних ландшафтів. Наталі Портман грає молоду жінку на ім’я Іві, яку визволяє із смертельної небезпеки таємничий незнайомець, відомий як «V». Неймовірно харизматичний і він майстерно володіє мистецтвом боротьби і шахрайства V розпалює революцію, організувавши вибухи двох визначних пам’яток Лондона і захопивши дві контрольовані урядом радіо-частоти, тим самим спонукаючи співгромадян повстати проти тиранії і пригноблення. У міру того, як Іві дізнається правду про таємничу особу V, вона відкриває багато непізнаного і в собі, виявившись у результаті його несподіваним союзником в боротьбі за свободу і справедливість суспільства, що загрузнуло в корупції і жорстокості.

Завантажити з Толоки

Син порядної матері / Some Mother’s Son (1996)

Жанр: драма, історичний
Країна: США, Ірландія

Кіностудія: Castle Rock Entertainment, Hell’s Kitchen Films
Режисер: Террі Джордж
Актори: Хелен Міррен, Фіоннула Фленаган, Ейден Гіллен

Сюжет:
Фільм розповідає про події, які відбувались в 1981 році у в’язниці Мейз (Північна Ірландія), що згодом отримали назву “Голодний Бунт”. Ув’язнені борці за незалежність Ірландії почали масштабне голодування в боротьбі за отримання статусу військовополонених. Англійський уряд вважав їх звичайними злочинцями і терористами та не йшов на зустріч. У результаті загинуло 10 бійців ІРРА (ірландської республіканської армії), ще 13 продовжували голодування доти, поки їх стан не був визнаний критичним.

У ході голодування, народ Північної Ірландії обрав депутатом англійського парламенту лідера ув’язнених Боббі Сандса. До своїх обов’язків він так і не зміг приступити… Фільм добре висвітлює роль і участь матерів борців за свободу рідної країни. Показує які труднощі ставить перед ними доля і на які жертви доводиться йти.

Завантажити з Толоки

Майкл Коллінз / Michael Collins (1996)

постер Майкл Коллінз / Michael Collins (1996)

Жанр: трилер, драма, військовий, біографія
Країна: Великобританія, Ірландія, США

Кіностудія / кінокомпанія: Warner Bros. Pictures, Geffen Pictures
Режисер: Ніл Джордан
Актори: Ліам Нісон, Ейдан Куїнн, Стівен Рі, Алан Рікман, Джулія Робертс, Ієн Харт, Річард Інгрем, Джон Кенні, Джер О’Лірі та інші.

Сюжет:
Фільм про людину, чия хоробрість і відданість своєму народові змінили історію його країни – Ірландії – і зробили його ім’я легендою.

Завантажити з Толоки

Американська історія Ікс / American History X (1998)

Жанр: драма, кримінальний
Країна: США

Кіностудія / кінокомпанія: New Line Cinema
Режисер: Тоні Кей
Актори: Едвард Нортон, Едвард Ферлонг, Беверлі Д’Анджело, Дженіфер Лієн, Етан Саплі, Файруза Балк, Ейвері Брукс та інші

Сюжет:
Лідер місцевої банди скінхедів Дерек Він’ярд міцно утримує авторитет в своєму районі. Переконаний у своїй правоті, він нещадно розправляється з тими, хто має не білий колір шкіри. Незалежність і сміливість Дерека викликають захоплення у його молодшого брата Дені, який вже теж зробив свій вибір. Але звіряче вбивство двох чорношкірих хлопців, здійснене Дереком, розділяє дороги братів: Дерек опиняється у в’язниці, де існує свій розклад сил, а Дені на волі успішно продовжує справу брата. До тих пір, поки їх шляхи не перетнулися знову…

Завантажити з Толоки

Гран Торіно / Gran Torino (2008)

постер Гран Торіно / Gran Torino (2008)

Жанр: Драма, кримінал
Країна: Німеччина, США, Великобританія

Режисер: Клінт Іствуд
Актори: Клінт Іствуд (Clint Eastwood), Крістофер Керлі (Christopher Carley), Бі Вонґ (Bee Vang), Ені Гер (Ahney Her), Браян Гейлі (Brian Haley)

Сюжет:
Волт Ковальські – ветеран Корейської війни, самотня стара людина з твердими принципами, у якої після смерті дружини не залишилось нічого в цьому світі, окрім будинку, гвинтівки, з якою Волт пройшов усю війну, та автомобіля. В той же час довкола оселі Волта все більше і більше будинків купуються азіатами, які втікають від комуністичної влади, і квартал починає перетворюватись на такий собі “чайнатаун” – з молодіжними бандами, наркотиками, грабіжництвом та ґвалтуваннями. Якось увечері він ловить сина своїх нових сусідів на місці злочину – він намагався викрасти у Волта основний скарб його життя: класичний седан Ford Gran Torino 1972-го року випуску. Звісно, це не робить почуття Волта до азіатів більш теплими. Але дуже швидко з’ясовується, що хлопця просто примусила до злочину одна з місцевих банд, яка тепер переслідує його за небажання стати такими, як вони – і тоді Волт стає на його захист і намагається допомогти юному китайцю зайняти гідне місце в американському житті.

Завантажити з Толоки

Останній король Шотландії / The Last King of Scotland (2006)

Жанр: біографічний, драма
Країна: Велика Британія

Кіностудія / кінокомпанія: Fox Searchlight Pictures, DNA Films, FilmFour
Режисер: Кевін Макдональд (Kevin Macdonald)
Композитор: Алекс Геффес (Alex Heffes)
Актори: Форест Вайтакер (Forest Whitaker), Джеймс МакЕвой (James McAvoy), Керрі Вашингтон (Kerry Washington), Джиліан Андерсон (Gillian Anderson), Саймон МакБерні (Simon McBurney)

Сюжет:
Шотландський лікар Ніколас Гарріган з медичної місії в Уганді потрапляє у круговерть політичних подій навколо президента Іди Аміну (Форест Вайтакер). Особа Аміну спочатку чарує молодого шотландця-ідеаліста, що став особистим лікарем президента і його радником. Але побачивши, як відбувається трансформація президента в тирана, одержимого манією терору, Гарріган, намагається змінити хід подій, ставлячи своє життя під загрозу.

Завантажити з Толоки

Готель Руанда / Hotel Rwanda (2004)

Жанр: триллер, драма, воєнний, біографія, історія
Країна: США, Великобританія, Італія, ПАР

Top 250 #143

Кіностудія: Lions Gate Films
Режисер: Террі Джордж / Terry George
Актори: Дон Чідл, Софі Оконедо, Хоакін Фенікс, Нік Нолті, Антоніо Девід Лайонс, Моцусі Магано, Жан Рено

Сюжет:
Сюжет фільму заснований на реальних подіях середини 90-х років минулого століття, коли плем’я хуту, яке становило в Руанді етнічну більшість, влаштувало в країні криваву різанину, знищивши понад мільйон людей, що належали племені тутсі. Головний герой фільму на ім’я Пол – керівник престижного готелю в столиці Руанди, в якому від убивць сховалися кілька сотень людей. Пол робить все від нього залежне, щоб їх врятувати. Ситуація ускладнюється тим, що дружина Пола також належить племені тутсі. У Пола великі зв’язки, він не гребує ні підкупом, ні шантажем, він загрожує, благає, лестить … І рятує від загибелі 1268 чоловік.

Завантажити з Толоки

Людина, що вбила Ліберті Веленса / The Man Who Shot Liberty Valance (1962)

Жанр: драма, вестерн, романтичний
Країна: США

Top 250 # 205

Кіностудія: Paramount Pictures
Режисер: Джон Форд
Актори: Джеймс Стюарт, Джон Вейн, Вера Майлс

Сюжет:
Сенатор Рейнс Стоддард повертається в місто Шінбон, яке на Дикому Заході, щоб взяти участь в похоронах свого друга, Тома Доніфона. На питання журналіста, що сенатор робить в такому глухому містечку, він розповідає історію про те, як починалася його кар’єра – кар’єра людини, яка застрелила Ліберті Веланса.

Завантажити з Толоки

Останній з могікан [Режисерська версія] / The Last of the Mohicans [Director’s Definitive Cut] (1992)

Жанр: пригоди, війна, романтичний
Країна: США

Кіностудія: Morgan Creek Productions
Режисер: Майкл Манн
Актори: Деніел Дей-Льюїс, Меделін Стоу, Рассел Мінс, Ерік Швейг, Джоді Мей, Стівен Веддінгтон

Сюжет:
1757 рік. Англо-французька війна за американські колонії в самому розпалі. Дочки полковника Монро намагаються пробратися в обложений французами англійський форт. Їм на допомогу приходить молодий білий мисливець Соколине Око. Між Соколиним Оком, що виріс серед індіанців племені могікан, і старшою дочкою, витонченою Корою, спалахує взаємне почуття. Але Кора і її сестра попадають у полон до союзників французів – Гуронів, і від болісної смерті їх можуть врятувати тільки Соколине Око і його вірні друзі.

Завантажити з Толоки

Вітер, що гойдає верес / The Wind That Shakes the Barley (2006)

Жанр: драма, історичний, війна
Країна: Ірландія

Режисер: Кен Лоач
Актори: Джіліан Мерфі, Падрек Діланей, Орла Фітзгеральд, Мері Оріордан, Мері Мерфі, Лауренс Баррі, Даніен Керней, Франк Борке, Мулес Хорган, Мартін Луцей та інші

Сюжет:
В охопленій хвилюваннями Ірландії, все більше і більше робочих і селян втягується в боротьбу за незалежність з британськими частинами. Головний герой фільму Дамієн залишає успішну кар’єру лікаря і разом зі своїм братом Тедді вступає в жорстоку сутичку за свободу. Незабаром британська влада приходить до висновку, що кровопролиття пора припинити. В цей час починається громадянська війна, яка робить братів ворогами.

Завантажити з Толоки

Прислуга / The Help (2011)

постер Прислуга / The Help (2011)

Жанр: драма
Країна: США, Індія, ОАЕ

Кіностудія / кінокомпанія: DreamWorks SKG, Reliance Entertainment, Participant Media
Режисер: Тейт Тейлор (Tate Taylor)
Актори: Емма Стоун (Emma Stone), Віола Девіс (Viola Davis), Брайс Даллас Говард (Bryce Dallas Howard), Октавія Спенсер (Octavia Spencer), Джессіка Честейн (Jessica Chastain), Ана О’Райлі (Ahna O’Reilly), Еллісон Дженні (Allison Janney), Анна Кемп (Anna Camp), Майк Воґель (Mike Vogel), Сіссі Спейсек (Sissy Spacek)

Сюжет:
Американський Південь, на дворі 1960-і роки. Скітер щойно закінчила університет і повертається додому, в сонне містечко Джексон, де ніколи нічого не відбувається. Вона мріє стати письменницею, вирватися у великий світ. Але для пристойної дівчини з Півдня не пристало тішитися настільки дурними ілюзіями, пристойній дівчині слід вийти заміж і піклуватися про “домашнє вогнище.”

Мудра Ейбілін на тридцять років старше Скітер, вона прислуговує в будинках білих все своє життя, виняньчила сімнадцять дітей і давно вже нічого не чекає від життя, бо серце її розбито після смерті єдиного сина.

Мінні – найкраща кухарка в усьому Джексоні, а ще вона сама найзухваліша служниця в місті. І через гострий язичок вона не раз потрапляла в халепу. На одному місці Мінні ніколи довго не затримується. Але з Мінні краще не зв’язуватися навіть найзарозумілішим білим жіночкам. Двох чорних служниць і білу недосвідчену дівчину об’єднує одне – загострене почуття справедливості і бажання хоч якось змінити плин речей. Чи зможуть ці троє протистояти цілому світу? Чи зуміють вони вижити в цій боротьбі?

Завантажити з Толоки

Іп Мен / Yip Man / Ip Man (2008)

Жанр: екшн, біографічний, драма, історичний
Країна: Гонконг, Китай

Кіностудія / кінокомпанія: Beijing ShengShi HuaRei Film Investment & Management Co., China Film Co-Production Corporation
Режисер: Вілсон Іп / Wilson Yip
Актори: Донні Єн, Саймон Ям, Сю-Вонг Фан, Ка Тунг Лам, Ю Хін, Ю-Нам Вонг, Чен Зі Хуі

Сюжет:
Іп Мен – визнаний майстер кунг фу, що живе в Фуошане, місті, славному своїми школами бойових мистецтв. Іп Мен практикує Він Чун і хоч і є найсильнішим бійцем міста, своєї школи у нього немає, і він не бере учнів. Вдома він проводить лише легкі спаринги з приятелями, щоб вказати на помилки один одного. Проходять роки, Китай захоплюють войовничі японці, і Іп Мен виявляється одним з небагатьох, хто навіть в жорстоких умовах окупації не забуває про честь, гідність і, звичайно ж, мудрість, яку несе в собі кунг фу.

Завантажити з Толоки

Операція Валькірія / Valkyrie (2008)

Жанр: Історичний, воєнний, драма, трилер
Країна: США, Німеччина

Кіностудія / кінокомпанія: United Artists
Режисер: Браян Сінґер
Актори: Том Круз, Кеннет Брена, Билл Найі, Том Уілкінсон, Керіс Ван Хаутен, Томас Кречманн, Теренс Стемп, Едді Іззард, Кевін МакНеллі, Крістіан Беркель

Сюжет:
Історія героя опору полковника Клауса фон Штауффенберга, що очолив змову проти Гітлера. У 1944 році він спробував підірвати диктатора, пронісши в портфелі бомбу, але все, що йому вдалося — лише поранити Фюрера.

Завантажити з Толоки

Врятування рядового Раяна / Saving Private Ryan (1998)

постер Врятування рядового Раяна / Saving Private Ryan (1998)

Жанр: Військовий, Драма, Бойовик
Країна: США

Режисер: Стівен Спілберг
Актори: Том Хенкс, Том Сайзмор, Едвард Бернс, Беррі Пеппер, Адам Голдберг, Він Дізель, Джованні Рібізі, Джеремі Девіс, Метт Деймон, Тед Денсон та інші

Сюжет:
Ви побачите війну очима американських солдатів, які здійснили висадку в Нормандії в так званий “День Д”, що назавжди увійшов до літопису Другої Світової війни. Капітан Джон Міллер (Том Хенкс) отримує важке завдання. Разом із загоном з восьми чоловік Міллер повинен відправитися в тил ворога на пошуки рядового Джеймса Райана, три рідних брати якого, майже одночасно загинули на полях битв. Командування прийняло рішення демобілізувати Райана і відправити його на батьківщину до безутішної матері. Але для того, щоб знайти і врятувати солдата, крихітному загону доведеться пройти через всі кола пекла.

Завантажити з Толоки

Патріот / The Patriot (2000)

Жанр: бойовик, драма, військовий
Країна: США, Німеччина

Кіностудія / кінокомпанія: Columbia Pictures Corporation
Режисер: Роланд Еммеріх (Roland Emmerich)
Актори: Мел Ґібсон, Гіт Леджер, Джоелі Річардсон, Джейсон Айзекс

Сюжет:
Коли над країною спалахнуло смертоносне полум’я страшної війни за незалежність США, прославлений ветеран і батько семи дітей Бенджамін Мартін залишився збоку. Але холоднокровне вбивство його сина відразу змінює все його життя. Спрага помсти перетворила військову науку на жорстоку бійню, а мирного плантатора – в безжалісного командира найнебезпечнішого загону повстанців.

Завантажити з Толоки

300 спартанців / 300 (2006)

Жанр: бойовик, фентезі, історична драма
Країна: США

Кіностудія / кінокомпанія: Warner Bros. Pictures
Режисер: Зак Снайдер / Zack Snyder
Актори: Джерард Батлер, Лєна Хіді, Девід Венем, Вінсент Реган, Домінік Вест та інші

Сюжет:
Події картини оповідають про кровопролитну битву при Фермопілах в 480 році до н.е., коли триста відважних спартанців на чолі зі своїм царем Леонідом перегородили шлях багатотисячної армії перського царя Ксеркса. Не дивлячись на чисельну перевагу персів, спартанці наполегливо тримали оборону, проявивши мужність і відвагу. Їх безстрашність і героїзм надихнули всю Грецію на об’єднання проти нездоланного ворога, переламавши тим самим хід Греко-перських воєн.

Завантажити з Толоки

Лінкольн / Lincoln (2012)

Жанр: драма, біографічний, історичний
Країна: США

Оскар за кращу головну роль

Кіностудія: 20th Century Fox Film Corporation, Amblin Entertainment, DreamWorks Pictures, Imagine Entertainment
Режисер: Стівен Спілберг
Актори: Деніел Дей-Льюїс, Саллі Філд, Девід Стретейрн, Джозеф Гордон-Левітт, Джеймс Спейдер, Хел Холбрук, Томмі Лі Джонс

Сюжет:
Біографічна стрічка, яка охоплює останні чотири місяці життя Авраама Лінкольна, шістнадцятого президента США, приділяючи особливу увагу зусиллям президента в січні 1865 року, щоб прийняти Тринадцяту поправку до Конституції Сполучених Штатів, яка забороняє рабство і будь-яку примусову працю, крім тих випадків, коли така праця є покаранням за злочин.

Завантажити з Толоки

Аватар [Розширена версія] / Avatar [Extended Edition] (2009)

Жанр: фантастика, бойовик, драма, пригоди
Країна: США, Великобританія

Кіностудія: Twentieth Century Fox Film Corporation, Dune Entertainment, Ingenious Film Partners
Режисер: Джеймс Кемерон
Актори: Сем Вортінгтон, Зої Салдана, Сігурні Вівер, Стівен Ленг, Мішель Родрігес, Джованні Рібізі, Джоель Мур, Сі Сі Ейч Паундер, Вес Студі, Лас Алонсо

Сюжет:
Джейк Саллі — в минулому морпіх, прикутий до інвалідного візка. Та не дивлячись на непідвладне йому тіло, Джейк в душі як і колись — воїн. Він отримує завдання здійснити переліт у кілька світових років на базу землян на планеті Пандора, де корпорації видобувають рідкісний мінерал, що має величезне значення для виходу Землі з енергетичної кризи. Однак крім всього іншого, повітря Пандори токсичне, тому була винайдена програма «Аватар», в котрій свідомість людей підключаєтся аватарам, біологічним тілам з дистанційним керуванням — комбінація людської ДНК та ДНК місцевої раси Пандори — На`ві. Народившись вдруге разом з аватаром, Джейк знову має сили та місію — знищити На`ві. Однак аборигенка Нейтірі рятує Джейку життя,.. і все змінюється. Джейка приймають в її клан та вчать бути одним з них. Відносини Джейка з Нейтірі стають все більш близькими і він розуміє справжню вартість власних рішень адже в останній битві буде вирішено не багато не мало — доля цілого світу.

Завантажити з Толоки

Останній Імператор / The Last Emperor (1987)

Жанр: драма, біографія, історія
Країна: Франція, Великобританія, Італія, Китай

Кіностудія / кінокомпанія: Hemdale Films | Screenframe Ltd. | TAO Film | Yanco Films Limited
Режисер: Бернардо Бертолуччі
Актори: Джон Лоун, Джоан Чен, Пітер О`Тул, Руочен Йінг, Віктор Геть, Денніс Дун, Рюїті Сакамото, Мегі Хан, Рік Янг, Вівіан Ву

Сюжет:
Він був повелителем мільярда чоловік. Йому було наврочено «десять тисяч років щастя». Але світ древніх традицій зруйнувався під натиском століття змін. У 1908 році трилітній Пу І, останній з династії, тисячі років правлячих «Піднебесною імперією», був зведений на Трон Дракона. До імператора-дитяти відносяться як до божества. Він може робити все, окрім одного – покидати межі свого палацу. У Заборонене місто не долітають «вітри змін», що стрясають світ за його стінами. Але життя останнього імператора Китаю виявляється частиною всієї великої історії XX століття.

Завантажити з Толоки

Джанґо вільний / Django Unchained (2012)

Жанр: пригодницький, кримінальний, драма, вестерн
Країна: США

Top 250 #44

Кіностудія: Weinstein Company, The, Columbia Pictures
Режисер: Квентін Тарантіно / Quentin Tarantino
Актори: Джеймі Фокс / Jamie Foxx, Крістоф Вальц / Christoph Waltz, Леонардо ДіКапріо / Leonardo DiCaprio, Керрі Вашинґтон / Kerry Washington, Семюель Л. Джексон / Samuel L. Jackson, Волтон Ґоґґінс / Walton Goggins, Денніс Крістофер / Dennis Christopher, Джеймс Ремар / James Remar, Девід Стін / David Steen, Дана Мішель Ґоуріер / Dana Michelle Gourrier, Джона Гілл / Jonah Hill, Квентін Тарантіно / Quentin Tarantino

Сюжет:
Квентін Тарантіно взявся за новий для нього жанр — вестерн. Та частина історії Америки, яку досі намагалися уникати, якої соромились, і яку приховували, розкривається через історію Джанґо, раба, якому пощастило не тільки звільнитись, а й випала нагода помститись. Тема рабства і расизму у часи беззаконня, помножена на талант одного з найяскравіших режисерів світу — це гарантований черговий блокбастер.

Завантажити з Толоки

Джеронімо: американська легенда / Geronimo: An American Legend (1993)

Жанр: драма, історичний, вестерн
Країна: США

Кіностудія: Columbia Pictures Corporation
Режисер: Уолтер Хілл
Актори: Джейсон Патрік, Джин Хекмен, Роберт Дювалль

Сюжет:
1885-86 роки. П’ять тисяч американських солдат кинуті на те, щоб раз і назавжди придушити опір індіанців. На чолі повстанців стоїть легендарний індіанський воїн Джеронімо. Схоже, що його самого та купку його сміливців не лякає така велика армія. Легендарного індіанця вдається взяти у полон, але Джеронімо тікає в сторону Мексики. І тоді розлючений бригадний генерал наказує покінчити з непокірним вождем червоношкірих…

Завантажити з Толоки

Лабіринт Фавна / El laberinto del fauno (2006)

Жанр: драма, фентезі, містика, трилер, воєнний
Країна: Іспанія, Мексика, США

Top 250 #98

Кіностудія: Tequila Gang, Esperanto Filmoj, Estudios Picasso, OMM, Sententia Entertainment, Telecinco
Режисер: Гільєрмо Дель Торо (Guillermo del Toro)
Актори: Іванна Баґверо (Ivana Baquero), Серджі Лопез (Sergi López), Марібель Верду (Maribel Verdú), Доуг Джонс (Doug Jones), Аріадна Ґіл (Ariadna Gil), Алекс Ангуло (Álex Angulo)

Сюжет:
Іспанія, 1944 рік. Група повстанців бореться з фашистами в гірських лісах північної Наварри. Офелія — 10-літня самотня і мрійлива дівчинка — переїжджає зі своєю вагітною матір’ю Кармен до військового табору вітчима капітана Відаля. Відаль — пихатий та жорстокий офіцер армії Франко, який має очистити район від повстанців будь-якою ціною. Офелія, захоплена магічними казками, знаходить близько дому старовинний закинутий лабіринт. Фея проводить її до центру лабіринту, де вона зустрічає Фавна, господаря підземелля. Фавн стверджує, що знає її істинну долю і її таємне призначення. Виявляється Офелія — зникла принцеса магічного королівства, котру багато віків розшукує її батько. Фавн пропонує їй можливість вернутися в магічне королівство. Але для початку вона повинна пройти три випробування до настання повного місяця. Ніхто не повинен дізнатися про це. Час спливає — як для Офелії, так і для загону повстанців. Всім доведеться протистояти труднощам і жорстокості на шляху до свободи.

Завантажити з Толоки

Всі посилання для завантаження надано виключно для ознайомлення. Якщо фільм вас зацікавив, придбайте диск.

Якщо ви знаєте фільми, які би мали бути в цьому списку, але ми про них забули – пишіть в коментарях.

32 коментарі

 1. Дякую, деякі перегляну.

 2. Я б ще добавив Голод (2008) та Жорстокі світанки, як один з найправдивіших…

 3. До Іп мена є постер, та й є Іп мен 2

 4. Останній самурай теж у списку буде не лишнім…

 5. Коли йде мова про боротьбу за свободу, то найкращим фільмом із наведеного списку є “Патріот” з Мелом Гібсоном в головній ролі.

 6. я б залишив суто історичної та біографічної темтики, ОСКІЛЬКИ ВОНИ ПЕРЕВАжають, або ж можно було б зробити два оркемі пости.

 7. Деякі фільми тут зайві, якщо чесно

 8. Починати перегляд потрібно, безумовно, з “Син порядної матері”. На цьому можна і спинитись.

 9. Підбірка “шопопало”, а не “Найкращі фільми про боротьбу за свободу”

 10. Можливо деякі фільми і не цілком оперують словом СВОБОДА, але принаймні у кожному воно присутнє. Та хіба головне строга відповідність заголовку підбірки …аби фільми були класними. А тут вони усі круті. )

 11. Не всі фільми бачив, але з більшістю і справді згідний. Ще вартувало б додати Сльози сонця, Падіння чорного яструба та Ворог біля воріт. А ще можна фільм Перекладачка, який якраз про репресії та свободу слова і волевиявлення. Ну а з наявного списку певне найцікавішими фільмами є Життя інших, Останній з могікан, Врятування рядового Раяна, Іп Мен ну і звісно ж Патріот. Ну а Лабіринт Фавна – ніяк в’їхати в цей фільм не можу, за що там такий рейтинг. Останній король Шотландії теж вартує перегляду, сильний фільм. Суди також можна буде віднести новий фільм Капітан Філіпс у разі його успіху і якщо фільм достойний (просто ще я не дивився, тому не впевнений).

 12. мало не забув – Війна Харта та Сім днів у Тибеті.

 13. А ще є Перл Харбор

 14. Є ще фільм Квіти війни, якого на жаль українською немає, однак у цьому списку він заслуговує бути – фільм вельми цікавий, гарний, захопливий. Може його включити до наступного списку претендентів на озвучення?

 15. Ха. Список Шиндлера забули!!!

 16. “Імена в мармурі”

 17. Де Касабланка

 18. А ще Жук / Besouro / The Assailant, Амістад, Спартак, Метелик. Я б ще й Філософський камінь та Барва пурпурова додала – хоч там про боротьбу особистості за індивідуальну свободу проти забобонів суспільства. Бо переважно у списку фільми про війни та революції, а в нас зараз ні війни, ні революції немає, а свободи все меншає та меншає.

 19. Відчувається впертість автора підбірки. Художня цінність десь так в половини фільмів м’яко кажучи сумнівна.

  • Мені навпаки, здається, що автор прагнув догодити всім, тому й збірка вийшла така неоднорідна. Ніхто ж не примушує дивитися усе підряд. Говорити про свободу можна різними мовами: комусь до смаку визнана класика, а хтось нічого, окрім голівудських блокбастерів не дивиться (про смаки не сперечаюсь). До речі, переважання американської продукції не тішить.
   П. С. Ще б можна було додати “Сім самураїв”.

 20. Додав би ще Листоношу!

 21. Ніч 11.12.2013 на Майдані ;) потрібно додати

 22. Пропоную ще The Last Castle. Дуже сильний фільм

 23. А є ще фільм про Євромайдан – потрібно обов’язково додати !

  • Напевно тут йдеться про якись чотирихвилинний ролик з піснями, бо нормальний фільм просто не встигли б зняти

 24. Апокаліпсис

 25. Дивилась нещодавно фільм Леді Люка Бессона. Можна одразу занести в список найкращих про нашу і вашу свободу.

 26. Ще Defiance (2008) (“Опір”, “Непокора”). Суворі партизанські будні білоруських євреїв із голівудським розмахом. Реально варто подивитися.

 27. Поза законом (Hors-la-loi 2010). Фільм про боротьбу Алжиру за незалежність від Франції. Це шедевр у свому жанрі, перегляньте, хто не бачив, не пожалкуєте. http://www.ex.ua/5034451

 28. Можна також додати “Битву за Алжир” – http://toloka.hurtom.com/viewtopic.php?t=43874
  Хороший фільм про боротьбу алжирців за свою незалежність.

 29. Підтримую! “The Lady” Люка Бессона, безумовно, має бути у цьому переліку!

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.