Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171932 (197 за 24 години)

Кінематографісти намагаються врятувати українське кіно від знищення

| 16 коментарів

Представники національної кіноіндустрії заявили, що Міністерство культури України озвучило низку ініціатив, які матимуть вкрай негативний відголос на відродженні українського кінематографу. Про це йдеться у відкритому листі кіноспільноти. Давайте підтримаємо наших кіномитців.

За словами представників кіногалузі, на сьогоднішній день є три ключових виклики з якими зіштовхнулася індустрія.

По-перше, це недофінансування галузі: “Державним бюджетом України на 2012 рік за програмою «Створення та розповсюдження національних фільмів» передбачено видатки в сумі 163,7 млн. грн. Незважаючи на це, станом на 26 листопада 2012 року з них профінансовано лише 65,2 млн. грн.”.

По-друге, через дії Міністра культури гальмується реалізація програми “Створення та розповсюдження національних фільмів: “Другий – це дії Міністра культури України Кулиняка М.А., результатом яких є, зокрема, затримки у затвердженні переліку фільмів, що – за результатами роботи Експертної комісії Державного агентства з питань кіно – включені до програми “Створення та розповсюдження національних фільмів”.

По-третє, більшість українських кінематографістів обурені планами Міністра Михайла Андрійовича Кулиняка перевести виробництво усіх стрічок, що створюються в рамках державної підтримки або замовлення на державні кіностудії: “Майже всі фільми, що останнього часу були визнані кіноспільнотою, глядачем та отримали призи міжнародних фестивалів, створені на недержавних студіях. Окрім того, потрібно відзначити, що державні кіностудії за підсумками 2012-го року отримали 34,1% від загального обсягу коштів, спрямованих на програму “Створення та виробництва національних фільмів”. Зважаючи на те, що реальне продукування кіно зосереджене на недержавних студіях, це співвідношення не відбиває наявного розподілу професіоналів, зайнятих у кіновиробництві в Україні.”

Відповідно до заяви представників індустрії, враховуючи той факт, що в основі пропозиції Міністра немає жодних економічних обґрунтувань, а керівниками більшості державних студій є випадкові в кіно люди, які не здатні співпрацювати з творчими колективами, є серйозна загроза того, що кінопроцес буде заморожено: “Програма, що пропонується міністром культури Кулиняком М.А., має на меті каналізувати весь обсяг держфінансування на державні студії й таким чином дати їм змогу спрямовувати загальностудійні статті витрат на утримання студій.”

У зв’язку з цими фактами українська кіноспільнота звернулися до Президента з пропозицією особисто втрутитися у справу та сприяти у вирішенні питань, що можуть зупинити розвиток українського кінемаграфу. Відкритий лист підписали представники двох громадських організацій – “Української Кіно-Асоціації” і “Асоціації продюсерів України”, а також більш, ніж двадцять кінематографістів, серед яких призери міжнародних фестивалів в Каннах, Берліні, Локарно, Роттердамі, Сан-Себастьяні, Касабланці, Ганновері, Клермон-Феррані, Турині та багатьох інших.

 

Переглянути лист можна тут:

 http://kinokolo.ua/news/3740/

Підтримати петицію необхідно тут:

http://www.causes.com/causes/805073-/actions/1711944

16 коментарів

 1. Вже більше 200 осіб підписали цю петицію:
  http://www.causes.com/causes/805073-/actions/1711944

  Ти серед них є?

  • Звернення підписав, захищати український кіноматограф(можна й кінематограф від англійського cinema-кіно), тому й пишу кіноматограф слід було ще на початку 2000р. тоді коли ще жив такий актор Богдан Ступка, величина з котрою рахувалися у кіносвіті…. Вже в 2 000- у році був занепад,ураїнське кіно не фінансується. Про проблеми українського кіноматографу міг би більше розповісти Василь босович, директор кіностудії “ГаличинаФільм”…

 2. Підписав! Проте якщо в Україні захочуть знищити українське кіно, ніякі петиції їх не зупинять. На жаль такі реалії сьогодення, проте й сидіти склавши руки не варто.

 3. питання в тому, чи було воно взагалі(українське кіно)

 4. Люди, скільки можна плакати про те що нам чи вам щось дає чи не дає держбюджет? Хочете знімати кіно-знімайте, – хоч на побутову відеокамеру,але знімайте, хочете озвучувати чи адаптувати стрічки- робіть це. от і все. Петиції ні до Януковича ні до Господа Бога нічого не дадуть коли просто стукати по клавіатурі замість працювати .

  • Золоті слова! Не варто чекати подачок від когось. Треба самим здобувати те, за що намагаємося боротися. Брати ініціативу на себе і робити все самим. Тільки так можна чогось досягти.

  • повністю погоджуюся із Олько Білий. Хочете знімати – знімайте! А то, дехто вважає, що у нас Голівуд і треба не тільки голівудівські бюджети виставляти, але й жити по-зірковому. Ніхто із сучасних кіношників не хоче жити на Троєщині, не бачить своїх дітей у звичайних школах, а дружин працюючими. У декого із них цілі автопарки із Ягуарами у тому числі та квартири за кордоном із видом на громадянство. Де тут мистецтво? Жлоби, а не кінематографісти. А потім ми отримуємо українофобське кіно, як наприклад Матч. Дякуємо, але таке кіно нам не треба!

 5. Ольку, і для чого нам тоді такий президент? І для чого нам такий держбюджет? Люди знімають фільми, а Гуртом їх поширює, розшукує українські старі і зберігає нові фільми. Озвучує світову класику. Але мовчати ми також не збираємось. І терпіти антидержавного українофоба зекопреза теж не будемо. Що не ясно?

 6. Ворон ворону око не виклює. На мою думку з таким же успіхом можна звертатися і до президента Кот-д’Івуару. Невже не зрозуміло, що у правлячої верхівки на сьогодні єдина мета – “відбити” та “накосити”, та набити собі кишені. Питання українського кінематографу – це тисяча сто сорок восьме в черзі питання, яке взагалі їх цікавить. Немає особистої вигоди? – Всі в сад!
  А от програми розкрадання України, тотальної дебілізації населення, … – ось на порядку денному в нашої влади. Три крапки кожен може заповнити власноруч.
  Особисто мені напрошується висновок: порятунок потопаючого в руках самого… От на Бога не звик сподіватися – тому залишились ми самі. Хто як і хто чим.
  Безумовно, від акцій протесту, звернень до тієї ж влади аж ніяк не можна відмовлятися. Вода камінь точить. Але, як кажуть: на Бога надійся, а сам розум май.

 7. Підтримуймо!
  Доброго здоров’я! Висилаю посилання «Бурштинова казка у новорічну ніч». Кликніть:
  http://youtu.be/WvmSmo0tWho
  Подивіться і напишіть мені, що не так. Може б я щось поправив у фільмі…
  З повагою – Олексій.

 8. Петиція? Аж смішно, чесне слово.

 9. Посилання на петицію більше не існує…

 10. Точніше, так:

  Петиція за посиланням більше не існує.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.