Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169402 (165 за 24 години)

Запрошуємо на Українське Різдво в Лаврі

| 4 коментарі

18 грудня 2012 року о 14.30 год., напередодні улюбленого дітьми і дорослими свята Миколая Чудотворця, на Соборній площі Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відбудеться урочисте запалювання Лаврської ялинки. В церемонії, що стала традиційною, братимуть участь Митрополит Вишгородський і Чорнобильський, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Павел, генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина, керівництво Міністерства культури України, Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей, інші офіційні особи.

 У заході візьмуть участь студенти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, учні загальноосвітньої школи № 90, гімназії № 167 м. Києва. Дитячий ансамбль Святошинського центру позашкільної роботи порадує присутніх своїм виступом.

О 15.00 год. урочисто відкриється виставка авторських різдвяних лялькових композицій та театральних костюмів до тематичних вистав “Українське Різдво в Лаврі” (корп. № 25). На ній ви побачите конкретні результати роботи по збереженню і примноженню традицій і культури України. Експонуватимуться твори, власноруч виготовлені заслуженими діячами мистецтв України, представниками родини Лунь: Даниїлою Петрівною та Романом Остаповичем, засновниками громадської організації “Сила Духу”. Захід відбудеться за підтримки Українського фонду культури.

У представлених унікальних композиціях задіяні понад 100 авторських ляльок у національному святковому вбранні з різдвяною атрибутикою різних регіонів України. Митці уважно вивчили і врахували відмінності в одязі дітей і дорослих, символах – віночках, стрічках, різноманітних прикрасах, зачісках. Відповідні побутові речі, атрибути допоможуть зрозуміти українські традиційні обряди, характерні для різних регіонів країни, і водночас відчути і побачити те, що єднає українську спільноту в традиціях святкування Різдва Христового.

Під час роботи виставки демонструватиметься відеозапис театралізованого дійства “Мир і радість у Ваш дім”, де поєднані елементи Вертепу з традиційними різдвяними персонажами, показане колядування членів творчої родини Лунь, її зустрічі з святим Миколаєм, янголами. Дійство з захопленням сприймалося глядачами як в Україні, так і за її межами.

Виставка працюватиме по 28.02.2013 р.

Запрошуються всі бажаючі!

Попередня акредитація на захід представників ЗМІ не потрібна.

Адреса: м. Київ, вул. Лаврська, 9, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник.

Телефон оргкомітету: (044) 254-54-27.

Запрошення:

 

За матеріалами.

Автор: phobos

Дивний незнайомець

4 коментарі

  1. Яке Українське Різдво може бути в лаврі з їх керівником????
    Хто не знає цього діяча гляньте відео http://www.spilka.pt/uk/2009-04-25-23-26-34/3041-2011-07-27-22-22-55
    Як ця новина могла потрапити на головну сторінку?

  2. Щойно переглянува ваше відео. Цього владику я раніше не знав, лише чув що він є претендетом на наступного МИТРОПОЛИТИ УПЦ МП !!!
    Скажу тільки що таку святиню українського православ’я варто відвідати не дивлячись не те, що її тимчасово окупували московські попи.

  3. Яке Українське Різдво в москальській церкві?!

  4. Після відео http://www.spilka.pt/uk/2009-04-25-23-26-34/3041-2011-07-27-22-22-55 розумієш, чому у Імперській Росії 1917 року нищилося усе християнське: чаша терпіння, вона ж не безрозмірна. Бачачи “духовне ” життя деяких “панотців” в тобі виникають лише негативні емоції. І, мабуть, через от-таких “служителів” дехто стає атеїстом.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.