Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169770 (176 за 24 години)

Провайдерів змусять контролювати трафік користувачів

| 10 коментарів

Міжнародний союз електрозв’язку при ООН ухвалив документ, що зобов’язує провайдерів встановлювати системи аналізу інтернет-трафіку для блокування піратського контенту.

Цей документ був вироблений на конференції WCIT-12 Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ) (International Telecommunication Union (ITU)) при ООН, яка завершилася у Дубаї. Вперше за 14 років в документ, що визначає єдині принципи регулювання інтернет-галузі в світі, були внесені поправки.

Члени Міжнародного союзу електрозв’язку при ООН, серед яких є і Україна, проголосували за затвердження стандартів глибокого аналізу інтернет-трафіку DPI (Deep Packet Inspection).

Відтепер інтернет-провайдери у всьому світі аналізуватимуть не лише заголовки пакетів даних, що пересилаються, а й їхній вміст. Це дозволить виявляти і блокувати комп’ютерні віруси, а також доступ до сайтів, що містять «об’єкти, захищені авторським правом, шкідливу інформацію, протизаконний контент».

Також у документі значна увага приділена можливостям блокування торент-трафіку і закачувань файлів у форматі mp3 в разі порушення авторських прав. Очікується, що затверджений на конференції стандарт, набере чинності з 2015 року.

Варто зазначити, що вимога обов’язкового впровадження DPI-систем може виявитися досить витратною для провайдерів.

У свою чергу експерти вважають, що впровадження DPI у світовому масштабі може призвести до обмеження приватності користувачів інтернету.  У Міністерстві внутрішніх справ анонімність користувачів Інтернету, зокрема, соціальних мереж, вважають однією з причин кіберзлочинності і виступають за її обмеження.

За матеріалами ITU та газети Комерсант (http://www.kommersant.ua/doc/2092329)

10 коментарів

 1. Кінець халяві)))))

 2. 2015 ще не так швидко :)

 3. Дуже цікаво, як вони будуть аналізувати шифрований торент-трафік.

  • З Вікіпедії:
   Deep Packet Inspection (DPI) – технологія накопичення статистичних даних, перевірки та фільтрації мережевих пакетів по їх вмісту. На відміну від брандмауерів, Deep Packet Inspection аналізує не тільки заголовки пакетів, але і повний вміст трафіку на рівнях моделі OSI з другого і вище. Deep Packet Inspection здатна виявляти і блокувати віруси, фільтрувати інформацію, що не задовольняє заданим критеріям.
   Deep Packet Inspection може приймати рішення не тільки по вмісту пакетів, але і за непрямими ознаками, властивим певним мережевим програмам і протоколам. Для цього може використовуватися статистичний аналіз (наприклад статистичний аналіз частоти зустрічі певних символів, довгі пакета і т. д.). Deep Packet Inspection часто використовуються провайдерами для контролю трафіку, а іноді і для блокування деяких додатків, таких як BitTorrent. За допомогою Deep Packet Inspection можна визначити, який додаток згенерувати або отримує дані, і на підставі цього прийняти будь-яку дію. Крім блокування, Deep Packet Inspection може збирати докладну статистику з’єднання кожного користувач окремо. Так само, за допомогою quality of service Deep Packet Inspection може управляти швидкістю передачі окремих пакетів, піднявши її або навпаки, зменшивши. На думку деяких Інтернет-провайдерів, Deep Packet Inspection дозволяє стримувати додатки, забивающие Інтернет канал, організовувати пріоритет між передачею різних типів даних, наприклад, прискорюючи відкриття Інтернет сторінок за рахунок зменшення швидкості завантаження великих файлів. Крім того, Deep Packet Inspection здатне виявляти серед загального потоку трафіку шматочки, відповідні комп’ютерним вірусам і блокувати їх, і підвищити таким чином безпеку мережі. Іноді Deep Packet Inspection використовується у великих корпораціях для запобігання випадкових витоків даних, а так само для захисту від відправки по e-mail внутрішніх захищених файлів.

   • Якби ця штука була такою магічно сильною, ніхто б не завантажував з PiratBay чи інших торент-сайтів. Дуже легко побачити звідки качається, але дуже важко побачити “що качається” якщо ви відмітили опцію “шифрувальний протокол” в торент-програмі, а сам трекер не журналює таку інформацію.
    З іншого боку, Торент-толока нас усіх здає, показуючи хто і скільки завантажує. Тобто, при відповідному законодавстві на нас можна відкривати справи, а обсяги піратства вже задокументовані самою ж толокою.
    Тому Толока буде існувати до тих пір, поки вона маленька і не впливає на бізнес великих фірм з розповсюдження чи дублювання фільмів, музики (якщо такі є в Україні) чи поки не буде команда “фас”.
    Тут треба переживати не за якихось там МСЕ чи ITU, а за нашу з вами владу.

 4. Треба, щоб витрати спричиненні використанням DPI поклали на правовласників комерційного контенту, а не на користувачів. Бо чесно кажучи ця фігня мені нафіг потрібна – вірусів не боюся бо на Linux з купую розширених рівнів безпеки, комерційного софту не юзаю тому насрати скільки він коштувати буде. Одним слом – треба почати протестний рух проти цього лайна, але не казати, що він не треба – а вимагати щоб сплачували за це лайно власники комерційних ліцензій. Хто добре знає англійську мову? Треба листа написати до “Міжнародного союзу електрозв’язку при ООН” та кілька новин для іноземних ресурсів, а також звернення до Анонімів. :) Одним словом треба закидати ту сволоту електронними листами. Також треба дізнатися яке падло від нас представляло і буде відповідати за це рішення та завалити цю скотину листами і т.д. Одним словом треба набридати цим придуркам по максимуму, знайти публчні адреси членів грьобаного “Міжнародного союзу електрозв’язку при ООН” та їх завалити англомовними листами з петицією. Одним словом одразу домовитися що спамити щотижня. Хто за такий ідіотський рух?

 5. Справа в тому, якщо у нас почнуться арешти, чи які не-будь блокування, то народ просто масово почне відключатися, по причині непотрібності.
  Кому потрібен інтернет, якщо ти з нього навіть музику не послухаєш? Платити N гривень в місяць, аби замовити в інет-магазині диск? Мені краще вже у звичаний магазин сходити і чекати доставки не треба.

 6. Проте, у документі нічого не йдеться про VPN чи так званий “глибокий інтернет” I2P.

 7. i2p напевне й зроблена для того, щоб боротись з цим

 8. Чорта з два б вони отак епохально збирались заради якогось там піратства й порнографії. Це не питання першої величини для високопосадовців усього світу. А от поширення невигідної владі інформації – так. Це протидія асанджам, а не крадіям музла.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.